ДЕЛЕГАЦИЈА ГРАДА БЕОГРАДА У ПОСЈЕТИ СРПСКОЈ ГИМНАЗИЈИ У ЗАГРЕБУ

Objavljeno:11-12-2015

У сриједу, 9. децембра 2015. године челници града Београда предсједник Скупштине града Никола Никодијевић и менаџер Горан Весић посјетили су Српску православну општу гимназију \"Кантакузина Катарина Бранковић\" у Загребу. Загребачки домаћин је био г. Славко Којић, градски прочелник за финансије.
По благослову Његовог Високопреосвештенства Митрополита загребачко-љубљанског господина др Порфирија, уважене госте су дочекали протојереј-ставрофор Душко Спасојевић, архијерејски намјесник загребачки и протојереј-ставрофор Слободан Лалић, в. д. директор Гимназије који су госте из Београда упознали са пројектом Гимназије, њеним радом, резултатима и предстојећим активностима. Истакнута је сарадњна са надлежним тијелима града Загреба, а размотрене су могућности будуће сарадње и подршке Града Београда Српској гимназији у Загребу. Гости су обишли школски комплекс и просторе Духовног центра Српске православне цркве у Загребу и сусрели се са ученицима и наставницима Гимназије.
Протојереји Лалић и Спасојевић захвалили су гостима на посјети јер је Београд показао интересовање за живот српске заједнице Хрватској.
- \"Желим вам да негујете блиску везу са својом матицом и зато ће вас Београд позвати да будете наши гости у току прославе Дана Београда, у априлу. Београд ће наредне године почети да спроводи програм у оквиру кога ће готово хиљаду српске деце из Хрватске, Словеније, Босне, Црне Горе и са Косова и Метохије боравити у нашој престоници, посетити институције, дружити се са својим вршњацима из Београда и још боље упознати своју земљу\"- рекао је Весић.