МИТРОПОЛИТ ПОРФИРИЈЕ ПОСЈЕТИО МИНИСТРА ЗНАНОСТИ, ОБРАЗОВАЊА И СПОРТА РЕПУБЛИКЕ ХРВАТСКЕ ПРОФ. ДР ВЕДРАНА МОРНАРА

Objavljeno:27-03-2015

У сриједу, 25. марта 2015. године Његово Високопреосвештенство Митрополит загребачко-љубљански господин др. Порфирије посјетио је у просторијама Министарства знаности, образовања и спорта министра проф. др Ведрана Морнара.
На почетку разговора, митрополит Порфирије је истакао да је ово његова прва посјета једном од министарстава Владе Републике Хрватске, иако се раније сусретао са појединим министрима. Потом се захвалио министру Морнару на пријему, али и на присуству приликом његовог устоличења на трон митрополита загребачко-љубљанског јула 2014. године.
У својству предсједника Школског одбора Српске православне опште гимназије Кантакузина Катарина Бранковић, Митрополит се захвалио на подршци коју ова образовна институција има у надлежном министарству. Обзиром да се ове године навршава 10 година постојања Гимназије митрополит Порфирије је упознао министра Морнара са плановима везаним уз обиљежавање овог важног јубилеја.
Министар Морнар је истакао да је од својих сарадника упознат са успјешним радом Српске православне опште гимназије у Загребу и потврдио спремност Министарства за будућу подршку и сарадњу.
Угодни разговор је биo прилика да се Митрополит детаљније упозна са моделима мањинског образовања у Хрватској, њиховим предностима и изазовима.
У пратњи Митрополита био је протојереј-ставрофор Слободан Лалић, в.д. директор Гимназије.