МОЛЕБАН У ПОЧЕТКУ ШКОЛСКОГ РАДА

Objavljeno:07-09-2011

У капели манастира Свете Петке, дана 07. септембра 2011. године о празнику Преноса моштију светог апостола Вартоломеја, у присуству Његовог Високопреосвештенства Митрополита загребачко-љубљанског Г. Г. Јована, професора и ученика Гимназије, протојереј-ставрофор Слободан Лалић и ђакон Зоран Радић служили су Молебан у почетку школског рада, улазећи у нову школску 2011./2012. годину.
По свршетку службе ученицима и професорима се обратио Високопреосвештени Митрополит Јован који је пожелио добродошлицу, сретан почетак и успјешан завршетак школске године. Ова генерација има посебан благослов да школовање проводи у новоизграђеној згради Гимназије која пружа одличне услове за квалитетан рад. Митрополит Јован је ученицима посебно указао да вријеме које је пред њима користе за учење и усвајање градива, да пазе на своје владање посебно уклањајући се од порока и искушења која стоје пред младима данас.
У зборници Гимназије Митрополит Јован се сусрео са професорима Гимназије кроз разговор о плановима и напорима које треба уложити како би резултати заједничког рада били још препознатљивији.