STUDENTI FAKULTETA POLITIČKIH ZNANOSTI POSJETILI SRPSKU PRAVOSLAVNU OPĆU GIMNAZIJU “KANTAKUZINA KATARINA BRANKOVIĆ”

Objavljeno:12-05-2015

U ponedjeljak, 11. svibnja 2015. naša gimnazija ugostila je studente Fakulteta političkih znanosti koji studiraju politologiju i novinarstvo.
Studenti su zajedno sa svojim profesorom dr. Sinišom Tatalovićem posjetili maturante naše gimnazije i upoznali ih sa programom Fakulteta političkih znanosti.
Naši maturanti, uskoro i sami budući studenti, ovom prilikom su dobili osnovne informacije o programu studija politologije i novinarstva na Fakultetu političkih znanosti Sveučilišta u Zagrebu.
Dobrodošlicu studentima i njihovom profesoru u ime gimnazije, učenika i profesora zaželio je mitropolit zagrebačko-ljubljanski dr. Porfirije, kao i direktor gimnazije protojerej-stavrofor Slobodan Lalić.
U svečanoj sali gimnazije studentima i učenicima škole obratio se mitropolit zagrebačko-ljubljanski dr. Porfirije, koji je naglasio važnost obrazovanja i ukazao na potrebu da se mladi ljudi, budući politolozi i novinari, moraju izgraditi kao ličnosti i prvo upoznati sebe, kako bi potom mogli razumjeti druge nacije, kulture i vjeroispovijesti.
Studentima i našim maturantima posebno je naglasio da u današnjem svijetu, kada se gube određene duhovne i moralne vrijednosti, treba tražiti sličnosti među ljudima, a ne insistirati na razlikama, jer su sličnosti te koje povezuju i spajaju ljude.
Osnovni zadatak budućih novinara i politologa je da objektivno razmatraju svijet oko sebe te u skladu s tim obavljaju i svoju profesiju.
Maturanti naše škole na kraju su pokazali studentima sve sadržaje koje naša gimnazija nudi.
Ovaj posjet protekao je u ugodnom razgovoru i druženju, a možda će i potaknuti neke od naših učenika da za svoje buduće studije izaberu baš Fakultet političkih znanosti.