УПИС УЧЕНИКА У ПРВИ РАЗРЕД У ШКОЛСКОЈ 2021/2022. ГОДИНИ

Objavljeno:08-06-2021

Српска православна општа гимназија „Кантакузина-Катарина Бранковић“ уписује у 1. разред у школској години 2021/2022. укупно 24 ученика.
VREDNOVANJE I BODOVANJE
Бодују се просјеци закључених оцјена из свих наставних предмета на двије децимале у посљедња четири разреда основног образовања (5. – 8. разред). Такођер, бодују се закључене оцјене у посљедња два разреда основног образовања (7. и 8. разред) из предмета:
1. хрватски језик
2. математика
3. први страни језик
4. географија
5. историја
6. биологија
Бодовни праг је 56 бодова.
O NAMA:
Радимо по програму за опште гимназије Министарства знаности и образовања Републике Хрватске. Настава се изводи на српском језику и ћириличном писму, у складу с моделом А, уз учење хрватског језика. Једнако тако, у групи друштвено-хуманистичких предмета, уз све што је могуће научити у доминантном програму, учимо и о историји и култури Срба те читамо српску књижевност. О хришћанству, једном од изузетних вјерских и друштвених покрета сазнајемо на часовима православне вјеронауке. Зборница и учионице су нам мултикултуралне и мултиконфесионалне. Желимо упутити искрен позив свима који се овдје желе школовати – да су добродошли!
Мањи број ученика омогућује континуирану образовну и васпитну посвећеност сваком ученику, готово индивидуалан приступ.
Настава се изводи у модерном здању, изграђеном 2011. године. Школа је опремљена библиотеком, кабинетима за биологију, хемију, физику, информатику, спортском и биоскопском двораном. Све учионице имају пројекторе, а наставници пријеносна рачунала.

Школа је препознатљива по успјесима ученика у географији, историји, хрватском и српском језику.