МОЛЕБАН ЗА ПОЧЕТАК ШКОЛСКОГ РАДА У СРПСКОЈ ПРАВОСЛАВНОЈ ОШТОЈ ГИМНАЗИЈИ КАНАТКУЗИНА КАТАРИНА БРАНКОВИЋ

Objavljeno:10-09-2013

У понедељак, 09. септембра 2013. године у капели Светог Саве Првог архиепископа и просветитеља српског служен је Молебан за почетак нове школске године коме је присуствовао Његово Високопреосвештенство Митрополит загребачко-љубљански Господин Јован, професори и сви ученици Гимназије.
Молебан су служили протојереј-ставорофор Слободан Лалић и ђакон Бранимир Јокић. Митрополит Јован је ученицима пожелио добродошлицу, посебно ученицима првог разреда, а све заједно позвао да уложе довољно напора и труда како би успјех на крају године био што бољи. Уз добре резултате у учењу Митрополит је ученике православне Гимназије подсјетио и на примјерно владање у школи и изван ње. На благослов, Митрополит је ученицима подијелио књиге Заповедни црквени празници код Срба, протојереја-ставрофора Душана Колунџића.

Нова школска 2013/2014. година почела је у понедељак 02. септембра 2013. године.