Ликовна колонија у Будимпешти

Objavljeno:06-11-2019

У периоду од 13. до 18. октобра 2019. године, ученици Српске православне опште гимназије „Кантакузина-Катарина Бранковић“ су, у пратњи професорице Драгане Инђић, учествовали на ликовној колонији „Српски светитељи и владари“ у организацији Српске гимназије „Никола Тесла“ у Будимпешти. Осим наше школе учествовали су и ученици Земунске гимназије.
Ликовна колонија је започела у понедељак 14. 10. 2019. у 9 сати те је организаторица колоније, професорица Александра Ристић, ученицима представила тему ликовне колоније и технике којима ће сликати. Сликање се одржавало сваким даном од 9 до 14 сати, а након сликања, у поподневним сатима, свакодневно су били организовани обиласци културних знаменитости Будимпеште и дружење.