Психологица Зденка Пантић гошћа трибине „Сва наша лица-цјеловитост идентитета“

Objavljeno:10-06-2013

Предсједница Рехабилитацијског центра за стрес и трауму психологица Зденка Пантић ученицима Школе је представила нову тему из циклуса Сусрети у СПОГ-у, а то је увијек важно адолесцентско питање идентитета. 28. маја 2013. имали смо прилике чути како колегица Пантић надахнуто говори о аспектима идентитета и његовој улози у психофизичком развоју младе особе.

Вођена дугогодишњим искуством и радом на овом деликатном подручју, наша гошћа је с ученицима разговарала како о физичким својствима адолесцентног периода живота тако и о важности свих дијелова нашег идентитета и његовој цјеловитости. Посебно је нагласила снагу коју имају властити одговори на животно важна питања о томе ко сам ја, куда идем и чему вјерујем. То гради базу за зрело промишљање и одлучивање. Колегица Пантић је кроз живописне примјере и метафоре истакла и међуоднос вршњачког идентитета и онога утиска о себи који се стиче кроз породицу и значај њиховог интегритета у цјелокупном функционисању појединца.Госпођа Пантић је такођер отворила врата свога Центра ученицима Школе и позвала их да јој се обрате уколико имају тешкоће које не могу разријешити.

Ова важна тема је заокружила серију трибина које смо имали у овој школског години. Идуће године ћемо наставити сусрете са занимљивим предавачима и стручњацима, са неким новим темама за које су ученици показали интерес.

Софија М. Стокућа, психолог