УЧЕНИК АЛЕКСАНДАР МЕДИЋ НА ДРЖАВНОМ ТАКМИЧЕЊУ ИЗ ГЕОГРАФИЈЕ

Objavljeno:16-05-2019

Државно такмичење из географије одржано је у Трогиру од 8. до 10. маја 2019. године. На овогодишње такмичење пласирао се ученик трећег разреда Српске православне опште гимназије „Кантакузина-Катарина Бранковић“ Александар Медић. Ментор је професор Самир Хасанагић.

Претходно, на жупанијском такмичењу из географије, одржаном 18.03. у Гимназији Сесвете, учествовало је шестеро ученика наше школе, по три из другог и трећег разреда. Најбољи резултат постигао је Александар Медић, освојивши изврсно треће мјесто у Граду Загребу у категорији трећих разреда. Међу 10 најбољих географа Града Загреба у категорији трећих разреда нашли су се и Новак Тепшић на осмом и Ђорђе Суботић на деветом мјесту. У категорији других разреда, Никола Рњак и Никола Савић су на десетом мјесту, а Лука Тривуновић на 15. Овим изврсним успјехом, наши ученици настављају континуитет врхунских резултата на жупанијским такмичењима из географије, које је остварио наш бивши ученик Милорад Кондић, данас студент географије и историје на Свеучилишту у Загребу.

На овогодишњем жупанијском такмичењу из историје, одржаном у X.
гимназији 8. марта ове године, учествовала су три наша ученика.
Најбољи резултат остварио је Ђорђе Суботић у категорији трећих разреда остваривши изврсно седмо мјесто. Немања Гаић у категорији четвртих разреда постигао је 12. резултат и Михаел Келеува у категорији првих разреда освојио је 13. мјесто. Ментори су наставници Татјана Лукић и Самир Хасанагић.

Честитке свима!