СВЕТИ САВА- СЛАВА KАПЕЛЕ ГИМНАЗИЈЕ И ДУХОВНОГ ЦЕНТРА У ЗАГРЕБУ

Objavljeno:11-05-2019

У петак, 10. маја 2019. године, светом Литругијом којом је началствовао протојереј-ставрофор Слободан Лалић прослављена је слава капеле при Српској православној општој гимназији „Kантакузина-Kатарина Бранковић“ и Духовном центру у Загребу. Саслуживао је ђакон Петар Kозакијевић, вјероучитељ у гимназији, а уз ученике појањем су одговарали јеромонах Никон и ђакон Зоран Радић.
Након причешћа Светим Даровима, освештан је славски колач и жито, а наставницима и ученицима се обратио отац Слободан.
- Христос васкрсе · Ваистину васкрсе! поздрав је којим се у Цркви међусобно поздрављамо све до празника Вазнесења Христовог, а радошћу тога догађаја треба да живимо током читаве године. Радошћу Васкрсења Христовог живио је Свети Сава. Отац Слободан је подсјетио да се ове године обиљежава велики јубилеј наше Цркве, 800 година њене аутокефалности, дар Господа и Светога Саве који нас нераскидиво веже за Васкрслог Христа и Једну, Свету, Саборну и Апостолску Цркву.