Еко камп Belli (1.10. – 5.10. 2018.)

Objavljeno:13-10-2018

Ученице 4. разреда Српске православне опште гимнзије „Кантакузина-Катарина Бранковић“ (Ива Б., Сања Д., Корина М. и Вера К.), уз пратњу проф. Рајке Косановић, учествовале су у међународној биолошко-географској радионици „Еко камп Belli“ у трајању од 5 дана. Осим наше школе учествовали су Католички школски центар Петар Барбарић (Травник), Католичка класична гимназија Вировитица, Шкофијска гимназије из Випаве (Словенија) те Католичка гимназија у Пожеги која је уједно домаћин пројекта. Првог дана, након упознавања, ученици и професори били су смјештени у Дом св. Аугустина у Великој гдје је организована вечера и представљање школа. Други дан био је посвећен обиласку Папука, а вечер угодном дружењу те спавању у кампу, у шаторима. Сљедећег дана на Јанковцу, осим уживања у предивној природи, одржане су радионице у групама на задану тему. По повратку у Велику учесници су присустовали молитвеној вечери у екуменском духу заједништва. Четвртак је био резервисан за излет у Ружицу град, Ораховицу, Вировитицу и арборетум Лисичине. Посљедњег дана кампа су сви учесници педставили резултате пројекта и туризам краја из којег долазе.
Иако напорна, ова радиница је учеснике нучила многочему те су из ње произашла бројна пријатељства. То је било једно предивно искуство које би свако од нас поновио.
Вера К., IVa