ОСНОВАНА ФОНДАЦИЈА КАНТАКУЗИНА БРАНКОВИЋ

Objavljeno:19-04-2013

Дана 11. априла 2013. године у просторијама ЕУО-а, Епархије загребачко-љубљанске одржана је прва сједница новооснованог фонда "Кантакузина Бранковић" којом је предсједавао Митрополит загребачко-љубљански Господин Јован.

У уводној ријечи на почетку сједнице Митрополит Јован је присутнима говорио о фонду Симе Игуманова, чији је статут увелико послужио као подлога нашег статута. Такође, Митрополит Јован је говорио o циљу Фонда који ће искључиво служити за стипендирање сиромашних и даровитих ученика и студената.

Митрополит Јован као оснивач и председник управног одбора фонда (закладе) предложио је за директора закладе протојереја-ставрофора Слободана Лалића в.д. директора Гимназије К.К. Бранковић. За секеретара изабран је ђакон Зоран Радић, а за остале чланове управног одбора изабрани су: протојере- ставрофор Марко Ногић секретар ЕУО-а, протојереј-ставрофор Душко Спасојевић архијерејски намесник загребачки, протонамесник Жељко Лубарда архијерејски намесник љубљански, јереј Александар Обрадовић парох загребачки и господин Слободан Даскаловић члан управе фирме Господар д.о.о.

Фондација Кантакузина Бранковић добила је све потребне дозволе од надлежних министарстава за почетак свог рада.