РАДИОНИЦА ПРЕВЕНЦИЈЕ ТРГОВАЊА ЉУДИМА (ANTITAFFICKING)

Objavljeno:14-03-2013

Дана 14. 03. 2013. године у 14:00 часова ученици трећег и четвртог разреда наше школе учествовали су у радионици о превенцији трговања људима. Радионицу у трајању од једног школског часа водила је волонтерка Црвеног крста Селма Исламчевић.
Трговање људима један је од највећих међународних проблема данашњице и представља велику криминалну и илегалну индустрију. Циљ радионице је постизање свијести о проблему трговања људима у друштву. Ученици су усвојили битне разлике између више врста трговања људима. Водитељица се користила презентацијом и кратким филмовима. Ученици су сами закључивали и разговарали о наведеној проблематици. Освјестили су проблем трговања људима, те их је водитељица упозорила на могуће изазове који их чекају у времену доношења нових одлука и осамостаљења ( студији, путовања, прва запослења…). Водитељица радионице је упозорила на највеће лажи и велика обећања којима се привлачи жртва. Ученици су интерактивно учествовали заједно са својим разредницима.
Antitrafficking је веома сложена тема и радионица која је одржана у нашој школи ће увелике помоћи младима у садашњости као и у будућности.

Бранислава П., IV разред