СВЈЕТСКИ ДАН ОСОБА С ДАУН СИНДРОМОМ

Objavljeno:28-03-2017

У склопу Рестартовог пројекта „Размишљај филмом” који се проводи у сарадњи с Центром за мировне студије, Плавим телефоном, Храбрим телефоном те стручним сарадницама Иваном и Ана Катарином Сансевић приказан је документарни филм Еве Краљевић „Лијепо ми је с тобом, знаш”, 20. марта у нашој школи. Пројекција филма и радионица су одржане дан прије обиљежавања Свјетског дана особа с Даун синдромом, тако да су школом доминирале шарене чарапице. По завршетку пројекције је одржана прва од четири тематске радионице на тему толеранције. Циљ овог пројекта је потицати ученике мислити, критички вредновати и анализирати филмски медиј, те кроз њега указати на неке актуалне друштвене теме блиске средњошколцима. Рестартов програм обухвата теме овисности, вршњачког насиља, поремећаја у прехрани и односа према тијелу, те тему толеранције. У проведбу пројекта укључено је осам средњих школа из различитих дијелова Републике Хрватске: Школа за умјетност, дизајн, графику и одјећу Забок, Средња школа Петриња, Електростројарска школа Вараждин, Исламска гимназија „др. Ахмеда Смајловића“, Гимназија „Владимира Назора”, Средња школа „Мате Блажине Лабин”, X. гимназија ''Иван Супек'', те наша гимназија.