УЧЕНИК НИКОЛА ЧОЛОВИЋ НАГРАЂЕН ПРИЈЕНОСНИМ РАЧУНАРОМ

Objavljeno:16-02-2013

Ученик трећег разреда Српске православне опште гимназије „Кантакузина Катарина Бранковић“ Никола Чоловић награђен је пријеносним рачунаром, даром Републичког секретаријата за вјере Владе Републике Српске. Директор Републичког секретаријата г. Јово Турањанин предао је Његовом Високопреосвештенству Митрополиту загребачко-љубљанском господину Јовану овај рачунар за дар најбољем ђаку Гимназије.
На сједници Наставничког вијећа Школе, 31. јануара 2013. године, професори су се сложили да ова награда буде уручена Николи Чоловићу, уз сљедеће образложење... од самог почетка професори су уочили његову изнимну марљивост, али и брзину којом је усвајао нове садржаје. Претходна два разреда у нашој школи завршио је с одличним успјехом (просјек 5,00). Осим изванредног успјеха у редовној настави, Никола показује и интерес за све ваннаставне активности: радо судјелује у организацији школских приредби, садњи цвијећа у оквиру Еколошке секције, едукацији млађих из темеља пружања Прве помоћи коју је и сам прошао и у склопу тога представљао нашу школу на градском такмичењу. Његови успјеси на жупанијским такмичењима такођер су изванредни. Нашу школу је представљао на такмичењима из природних и друштвених наука (математике, биологије, географије, историје). Нарочите резултате је постигао управо из географије на жупанијској разини: у првом разреду седмо мјесто, а у другом шесто што га је квалификовало и на државно такмичење. Никола окупља групе ученика и бесплатно им помаже у учењу математике. Осим инструкција из математике, слично чини и с другим предметима. Из тог разлога слови за једног од омиљених ученика међу осталом дјецом у свом разредном одјељењу. У комуникацији с професорима је увијек пристојан и никада нико није упозорио на некакво недолично понашање било на настави или изван школе.
Николи је награда уручена у Свечаној дворани Гимназије у присуству свих ђака Школе 13. 02. 2013. године.