УПИСИ У ПРВИ РАЗРЕД ШКОЛСКЕ 2016/2017. ГОДИНЕ

Objavljeno:06-06-2016

УПИСИ У ПРВИ РАЗРЕД ШКОЛСКЕ 2016/2017. ГОДИНЕ
Започињу пријаве кандидата
У складу с Одлуком о упису ученика у I. разред средње школе у школској години 2016/2017. прве пријаве кандидата у сустав НИСпуСШ започињу у четвртак 2. ЈУНА 2016. године иза 12.00 часова.

При првој пријави потребно је унијети корисничко име и лозинку добивену у основној школи након чега је могуће унијети број мобитела на којега кандидат жели да му буде достављен СМС с ПИН-ом. Након што заприми ПИН, кандидат при свакој сљедећој пријави у систем уноси корисничко име, лозинку и ПИН. Уколико ПИН није стигао СМС-ом потребно је поновно покушати унијети број мобитела. По успјешној пријави у систем могуће је прегледати личне податке и оцјене, а након што се из е-Матице пренесу и резултати такмичења, биће могуће прегледати и те податке. У случају неправилности у подацима потребно се јавити свом разреднику.

Кандидати изван редовног система образовања региструју се попуњавањем електроничког обрасца за регистрацију на мрежној страници: www.upisi.hr. Исписан и потписан образац мора се доставити у дигиталном формату (скениран или сликан мобителом) електроничком поштом на адресу Средишњега пријавног уреда srednja@azvo.hr. Након примања обрасца у електроничком облику и провјере личних података Средишњи пријавни уред закључиће регистрацију кандидата слањем корисничких података СМС-ом. Након што СМС-ом добију корисничке податке, кандидати се пријављују на мрежну страницу: www.upisi.hr.

Све информације о поступку пријава и уписа у средњу школу можете пронаћи у публикацијама „Пријаве и уписи у средње школе за школску годину 2016./2017. – Идемо у средњу!“ Публикације су рађене према категорији кандидата те постоји публикација за редовне ученике, кандидате с тешкоћама у развоју, кандидате који пријављују умјетничке програме или одјеле за спорташе те кандидате који су изван редовног образовног система Републике Хрватске. Од изнимне је важности да сви кандидати прочитају наведене публикације.
Кандидати који основно образовање завршавају или су завршили ван Републике Хрватске дужни су доставити:
- овјерену фотокопију домовнице (држављани Реп. Хрватске) или овјерену фотокопију пасоша (страни држављани)
- овјерене фотокопије свједочанстава посљедњих четирију разреда основног образовања
Напомена: у случају да је неки од разреда основног образовања завршен у редовном систему образовања у РХ (од 2009. године надаље) свједочанства тих разреда и доказ о држављанству није потребно достављати јер се подаци о тим завршеним разредима преносе из е-Матице.