ПРОФЕСОРИЦА АНЂЕЛКА МЕТЗИНГ У ГИМНАЗИЈИ

Objavljeno:15-11-2012

Трибине и предавања уоквиру "Сусрета у СПОГ-у" су настављена и уласком у јесенске активности школе. У понедељак, 12. новембра 2012. г. имали смо задовољство угостити др Анђелку Метзинг, вишу предавачицу вањску сарадницу Филозофског факултета у Осијеку.
Професорица Метзинг је у Свечаној дворани школе разговарала с ученицима о томе како донијети праву одлуку о избору студија. Тема је посебно била драгоцјена нашим матурантима, а с обзиром да проф. Метзинг на Филозоском факултету предаје колегиј Психологија одгоја и образовања, и сви остали ученици чули су важне и корисне информације везане за познавање властитих способности и талената у одабиру будуће професије.
У инспиративном и срдачном разговору с ученицима, професорица је нагласила важност цјеложивотног образовања које захтјева модерно друштво и указала на то како познавање властитих компетенција и вјештина представља битан фактор професионалног развоја. С освртом на угледне психолошке теорије, наша гошћа је ученицима на близак начин приближила кључне факторе успјешног академског школовања и професионалног развоја, те истакла неопходност добре припреме за матуру и систематичног приступа учењу.

Професорица Метзинг је радо одговарала на питања ученика везана за студије и, уз обострану захвалност на лијепом сусрету, свим ученицима је пожељела пуно успјеха у даљем раду.