СТУДЕНТИ ФАКУЛТЕТА ПОЛИТИЧКИХ ЗНАНОСТИ ПОСЈЕТИЛИ СРПСКУ ПРАВОСЛАВНУ ОПШТУ ГИМНАЗИЈУ “КАНТАКУЗИНА КАТАРИНА БРАНКОВИЋ”

Objavljeno:12-05-2015

У понедjељак, 11. маја 2015. наша гимназија угостила је студенте Факултета политичких знаности који студирају политологију и новинарство.
Студенти су заједно са својим професором др Синишом Таталовићем посјетили матуранте наше гимназије и упознали их са програмом Факултета политичких знаности.
Наши матуранти, ускоро и сами будући студенти, овом приликом су добили основне информације о програму студија политологије и новинарства на Факултету политичких знаности Свеучилишта у Загребу.
Добродошлицу студентима и њиховом професору у име гимназије, ученика и професора зажелио је митрополит загребачко-љубљански др Порфирије, као и директор гимназије протојереј-ставрофор Слободан Лалић.
У свечаној сали гимназије студентима и ученицима школе обратио се митрополит загребачко-љубљански др Порфирије, који је нагласио важност образовања и указао на потребу да се млади људи, будући политолози и новинари, морају изградити као личности и прво упознати себе, како би потом могли разумијети друге нације, културе и вјероисповијести.
Студентима и нашим матурантима посебно је нагласио да у данашњем свијету, када се губе одређене духовне и моралне вриједности, треба тражити сличности међу људима, а не инсистирати на разликама, јер су сличности те које повезују и спајају људе.
Основни задатак будућих новинара и политолога је да објективно посматрају свијет око себе те у складу с тим обављају и своју професију.
Матуранти наше школе на крају су показали студентима све садржаје које наша гимназија нуди.
Овај посјет протекао је у угодном разговору и дружењу, а можда ће и потаћи неке од наших ученика да за своје будуће студије изаберу баш Факултет политичких знаности.