ПРОСЛАВЉЕНА СЛАВА КАПЕЛЕ ДУХОВНОГ ЦЕНТРА У ЗАГРЕБУ

Objavljeno:11-05-2015

У недељу Самарјанке, у попразништву Васкрсења Христовог, евхаристијским сабрањем прослављена је слава капеле при Духовном центру и Српској православној општој гимназији Кантакузина Катарина Бранковић у Загребу која је посвећена успомени на Спаљивање моштију Светог Саве на Врачару.
Литургију су служили протојереј-ставрофор Слободан Лалић и протосинђел Венијамин. Појањем су одговарали јеромонах Никон, јереј Михајло Жикић и брат Слободан Регодић, а присутни су били ученици и наставници Гимназије и вјерници загребачке парохије.
Након обреда славског колача сабрању се обратио презвитер Слободан Лалић говорећи о Светитељу Сави који будући напојен водом живом у својој личности је обгрлио васељену. Славско послужење припремљено је у трпезарији Духовног центра.