Активности - Библијска Група

При Српској православној општој гимназији „Кантакузина Катарина Бранковић“ дјелује библијска група чији су полазници ученици сва четири разреда Школе. У капели Светог Саве сваког понедељка читају се новозавјетни текстови кроз које се жели заинтересовати ученике за Библију и настанак једног од најизузетнијих вјерских и друштвених покрета који је свијет икада видио – хришћанством.

Током двије хиљаде година историје, новозавјетни текстови су извршили трајан утицај на свјетску цивилизацију. Они се на јединствен начин обраћају народима различитих култура и свих историјских раздобља. Отуда милиони људи широм свијета редовно читају Нови завјет. Једни у његовим одломцима препознају врхунска литерарна остварења док други, трагаоци за духовношћу, на његовим страницама проналазе лично надахнуће за свој свакодневни живот.

Уз ишчитавање новозавјетног текста и његово тумачења, ученици се упознају са библијском археологијом, библијском историјом, библијском географијом и филологијом.

протојереј-ставрофор Слободан Лалић и ђакон Зоран Радић